2020-04-01

Jednym z miejsc w stolicy, gdzie można kupić nowoczesne domy jest Wilanów. Wilanów to bardzo zróżnicowana dzielnica. Na powierzchni ponad 36 kilometrów kwadratowych mieszka ponad 35 tysięcy mieszkańców. Dla porównania, w 2006 roku było ich o połowę mniej. To pokazuje jak szybko Wilanów się rozwija. Jest też jedną z najbardziej zadbanych dzielnic Warszawy.

Gdzie zamieszkać w Wilanowie?

Krótka historia Wilanowa

Wilanów to bardzo stara osada, która powstała nawet pomiędzy 150 a 50 rokiem p.n.e. Pierwsze dokumenty pochodzą z czasów, kiedy osadą zajmowali się Benedyktyni z Płocka. Później Milanów przechodził z rąk do rąk aż w końcu został kupiony przez wojewodę ruskiego i podskarbiego wielkiego koronnego Marka Matczyńskiego.
Był on przyjacielem króla Jana III Sobieskiego, któremu marzyła się tutaj podmiejska siedziba. Marzył o miejscu godnym europejskiego władcy, a więc włoskiej willi z ogrodem i rozbudowanym folwarkiem. Nadał temu nawet włoską nazwę – Villa Nova i w taki właśnie sposób powstała nazwa Wilanów. Przyłączono go do Warszawy w 1951 roku.

 

Dom Wilanów – czy warto?

Jeśli chodzi o dom lub mieszkanie, Wilanów jest chętnie wybieranym miejscem przez nowych mieszkańców. Tak zwane „Miasteczko Wilanów” to idealne rozwiązanie dla osób szukających połączenia historii z nowoczesnością. Dom lub mieszkanie w spokojnej, najbezpieczniejszej dzielnicy Warszawy – to brzmi wprost jak marzenie. Ponadto na Wilanowie jest co robić i co zwiedzać.

 

Przede wszystkim oczywiście jest tam słynny pałac, z którym w tle możemy przespacerować się do kawiarni, zobaczyć nowoczesną wystawę albo obejrzeć piękny i ciekawy park świateł. Społeczność jest tutaj mocno rozwinięta i dba o czystość i porządek na eleganckich osiedlach. W planach jest także budowa linii tramwajowej oraz galerii handlowej. Na pewno więc warto wybrać to miejsce do zamieszkania.

 

Nowoczesne inwestycje na Wilanowie

Wrażenie Wilanowa, jako dzielnicy pięknej, eleganckiej i czystej wpływa bez wątpienia na kolejne nowe inwestycje deweloperów. Mieszkania i domy, które tu powstają, zachwycają swoim wyglądem i stylem. Większość stawianych tutaj budynków to kilkupiętrowe gmachy mające przytulny, willowy charakter. Innowacyjne rozwiązania architektoniczne oraz design oparty o tradycje sprawiają, że mieszkańcy mogą cieszyć się piękną i komfortową przestrzenią. Przykład: Rezydencja Pałacowa albo nowo powstający zespół domów jednorodzinnych dwulokalowych CityZen Residence, którego budowa ma zakończyć się w czerwcu tego roku. Będą to eleganckie domy wykonane według najwyższych standardów, o czym świadczą chociażby ściany wykonane z materiałów ceramicznych czy żelbetowy strop i schody. Domy będą wyposażone także w nowoczesny i bezpieczny system ogrzewania z kotłem gazowym kondensacyjnym, naczyniem wzbiorczym oraz pompą obiegową.

 

Jeśli chodzi o domy na Wilanowie, na uwagę zasługuje także osiedle Wilanów Zawady. Dom na takim osiedlu, z parkiem z jeziorkami w okolicy – marzenie niejednej osoby. Wilanów pełen jest nowych inwestycji. Wciąż powstają nowe domy, w których będzie można zamieszkać już w 2021 roku.

 

Ceny domów na Wilanowie

W dużych aglomeracjach, takich jak warszawska, każda dzielnica ma swoją specyfikę, która przekłada się na ceny domów i mieszkań. W Wilanowie ceny mieszkań za metr kwadratowy są zbliżone do średniej wyliczonej dla Warszawy.

Przeciętnie w Warszawie za jeden metr kwadratowy trzeba zapłacić około 9300 zł, a w Wilanowie około 9700 złotych. To sporo mniej niż wynosi przeciętna cena mieszkań w Śródmieściu. Trzeba jednak pamiętać, że Wilanów jest dzielnicą dość prestiżową, która jest chętnie odwiedzana przez turystów ze względu oczywiście na pałac króla Jana III Sobieskiego. Nie bez znaczenia dla cen jest także malownicza okolica, a także bezpieczeństwo.

Wilanów jest uznawany za najbezpieczniejszą dzielnicę Warszawy. Wilanów zostawia daleko za sobą konkurencję także jeśli chodzi o czystość i zadbanie. Nie ma drugiej takiej dzielnicy w stolicy. Ponadto Wilanów ma wciąż perspektywy dalszego rozwoju, a także jest tu wiele atrakcji, które nie pozwalają się nudzić. W Wilanowie cały czas wiele się dzieje. Jest tu wiele zabytków do zwiedzania. Wcale nie tylko pałac warto tu zobaczyć. Są także liczne miejsca rekreacyjne, takie jak ścieżki rowerowe czy nadwiślańskie plaże. Stąd też nie powinny dziwić niemałe ceny, choć w porównaniu do centrum Warszawy wcale już takie wysokie nie są.