2020-04-22

Warszawa to, jak na stolicę przystało, największe miasto w Polsce. Jeśli chodzi o nieruchomości, Warszawa należy do najdroższych miast. W samym mieście, jak i okolicach jest wiele możliwości do zamieszkania z rodziną. Można kupić mieszkanie w centrum albo dom w dzielnicy na obrzeżach. Gdzie najlepiej zamieszkać z rodziną?

Warszawa. Gdzie zamieszkać z rodziną?

Z rodziną najlepiej we Włochach, Wilanów drugi

Za najlepszą dzielnicę Warszawy dla rodzin uznane zostały Włochy. Jest tutaj bowiem najwięcej dzieci w wieku żłobkowym czy przedszkolnym. Jest tutaj także najwięcej dostępnych miejsc w  żłobkach czy przedszkolach. Tuż za Włochami uplasował się Wilanów.

 

Tutaj z kolei odnotowano największą liczbę urodzeń w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. Jest tutaj także druga największa ilość parków w przeliczeniu na jednego mieszkańca, a więcej jest tylko na Żoliborzu. W ostatnich latach to właśnie na Wilanowie oddano do użytkowania najwięcej mieszkań i domów w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców, a liczba mieszkańców zwiększyła się aż o 37%.

 

Zaś mieszkańcy w wieku przedprodukcyjnym, czyli dzieci i młodzież, to nawet 25% czyli ¼ wszystkich mieszkańców. Wilanów wciąż prężnie się rozwija i wciąż powstaje tu nowa zabudowa dla rodzin. W III kw 2020 roku do użytkowania ma zostać oddany zespół domów dwulokalowych CityZen Residence.  To nowoczesne domy mieszkalne, cechujące się najwyższą jakością wykonania i nowoczesną technologią. W czerwcu ma zakończyć się budowa siedmiu budynków z czternastoma lokalami mieszkalnymi. Dom znajdzie tu więc nawet 14 rodzin.

 

To wprost idealne miejsce dla rodzin, zważywszy na to, że Wilanów jest spokojną, najbezpieczniejszą dzielnicą w Warszawie i jest tam dostęp do wszystkich niezbędnych miejsc i instytucji, a także wygodny dojazd do centrum miasta. Do tego jeszcze mnóstwo terenów zielonych, miejsc do rekreacji czy uprawiania sportu.

 

A może by tak wybrać Śródmieście?

Trzecie miejsce w zestawieniu najlepszych dzielnic do zamieszkania dla rodzin, zajęło Śródmieście.  Dzielnica ta posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę edukacyjną. Znajdujące się tam szkoły wyróżniają się wysoką jakością nauczania. W Śródmieściu również występuje bardzo wysoki odsetek dzieci w wieku żłobkowym oraz przedszkolnym, a także dużą ilością parków na jednego mieszkańca.

 

Jednak trzeba pamiętać, że w Śródmieściu raczej trudno liczyć na dom. Tam raczej należy szukać mieszkania w bloku lub kamienicy. Trzeba także liczyć się z tym, że Śródmieście jest najdroższą dzielnicą w Warszawie. Przeciętne ceny mieszkań w Śródmieściu są znacznie wyższe nawet niż ceny mieszkań czy nawet domów w dzielnicach na obrzeżach miasta.

 

Warszawa: południe także dla rodzin

Największą dzielnicą Warszawy i zarazem najbardziej popularną do zamieszkania jest Wawer, leżący na południu miasta. Południe Warszawy to miejsce pełnie zieleni, więc jest idealne dla miłośników przyrody i obcowania z naturą. Tereny zielone dają wiele możliwości do rozrywki, rekreacji oraz wypoczynku.

 

Tutaj też rodziny z dziećmi na pewno znajdą dobre miejsce dla siebie i będą zadowolone z mieszkania w tak pięknym miejscu. Wawer sąsiaduje z Pragą Południe, gdzie również nie brakuje miejsca do zamieszkania.

 

Dom lub mieszkanie dla rodziny

Szukając mieszkania lub domu dla rodziny, trzeba mieć na uwadze wszystkie niezbędne potrzeby. Trzeba wybrać dom z odpowiednią ilość pokoi, aby każdy w domu czy mieszkaniu miał swój kąt. Lokalizację także trzeba dostosować do potrzeb. Przy małych dzieciach musi być dostęp do żłobka, a przy dzieciach starszych dostęp do szkół, czy to podstawowej czy średniej. Trzeba także zdecydować, czy wolimy ustronne i ciche miejsce i dłuższe dojazdy do pracy i zawożenie dzieci dalej do szkoły czy przedszkola, czy jakoś damy radę w hałaśliwym centrum, bo wolimy mieć wszędzie jednak blisko.

 

Domy i mieszkania dla rodzin znajdziemy niemal w każdej dzielnicy. W każdej dzielnicy są mieszkania i domy zróżnicowane cenowo, więc każda rodzina może znaleźć coś dla siebie. W razie potrzeby można skorzystać z pomocy pośredników lub agentów nieruchomości, którzy podpowiedzą odpowiednie miejsca, komfortowe dla wszystkich.

 

W przypadku większych rodzin cena odgrywa zawsze dużą rolę, gdyż im większa rodzina, tym większy dom jest potrzebny, a im większa powierzchnia domu, tym wyższa będzie cena. Dlatego też wiele rodzin omija jednak te najdroższe tereny. Nie warto jednak stawiać też na to, co najtańsze. Chodzi w końcu o miejsce do życia na wiele lat.